BİLET İŞLEMLERİ

Biletinizi alırken doğru bilgi veriniz. Tüm hususları (ad-soyad, TC kimlik no, gün, saat, kalkış ve varış yeri, koltuk no, cinsiyet, vb.) kontrol ediniz. Bu bilgilerin yanlış belirtilmiş olmasının yükümlülüğü yolcuya aittir.

Hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişimi yapılabilir. Biletiniz açık tarihli bilete dönüştürülebilir. 12 saat öncesine kadar iptal işlemi yapılabilmektedir. Açık tarihli biletin kullanım süresi 6 aydır.

Aracın hareket saatinde araç içerisinde hazır bulunmayan yolcularımızın, seyahat hakları geçersiz sayılır.

ÇOÇUK YOLCULAR

Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre 0 – 12 yaş aralığında olan yolcular Çocuk Yolculardır. Kara Yolu Taşıma Yönetmeliğine göre, 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunludur.

6 ile 12 yaş arası yolcular için Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli olarak uygulanmaktadır.

Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubemizden yapabilirsiniz. 12 yaş ve üzeri tüm yolcular Pamukkart Hesabı edinebilirler.

0 – 12 yaş aralığında olan çocuk yolcuların refakatsiz seyahat etmesi mümkün değildir. 12 – 17 yaş aralığındaki yolcuların refakatsiz seyahat edebilmeleri için ise ebeveynlerinden aldıkları izin belgesini teslim etmeleri gerekmektedir.

BAGAJ KURALLARI

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, araçlarda zehirli, yanıcı, patlayıcı, akıcı ve ağır kokulu eşya taşınamaz. Böyle durumlarda bilet iptal işlemi gerçekleştirilmektedir. Yasalar çerçevesinde; bagajlarda kıymetli evrak, kıymetli eşya (para, altın, döviz, mücevher, elektronik eşya vs.) taşınması firma sorumluluğunda değildir. Bu nevi eşyaların müşteri tarafından bagajda taşınması konusunda firmaya yazılı talep halinde; (firma bu nevi eşyaları taşıyıp taşımama konusunda insiyatif sahibidir) ancak firma tarafından verilecek yazı ile olabilir.